Strona główna > Inne > Gdzie kupować tanio produkty spożywcze?

Systematycznie obserwujemy powstawanie nowych sieci handlowych. Każda przy tym stara się skusić potencjalnego klienta zapewniając go, że jest mu w stanie zaproponować nie tylko atrakcyjną ofertę, ale i przystępne ceny kolejnych produktów. Niestety, doświadczenie podpowiada nam, że nie każde kupowanie jest jednakowo tanie.

Bardzo często niska cena prowadzi do wejścia w posiadanie produktu o równie niewysokiej jakości, a to nakazuje nam postawić sobie pytanie o to, czy oszczędzanie ma w ogóle sens. Jeśli więc nie będziemy uważać na to, co właściwie kupujemy, możemy się rozczarować, okazuje się bowiem, że na rynku wcale nie brakuje oszustów. Gdybyśmy mieli analizować skojarzenia klientów, z pewnością dostrzeglibyśmy szybko, że niskie ceny to dla nich przede wszystkim synonim sieci sklepów Biedronka. Okazuje się jednak, że choć przeświadczenie to zapisało się w naszej pamięci, wcale nie oznacza to, że jest ono zgodne ze stanem faktycznym. Firma podlega zmianom, a co za tym idzie, nie stawia już jedynie na niskie ceny kolejnych oferowanych przez siebie produktów. Owszem, i na nie można liczyć, coraz częściej w Biedronce spotykamy jednak rozwiązania, które charakteryzuje przede wszystkim wysoka jakość. Co więcej, Biedronce zdarza się podwyższać ceny tych produktów, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Nie brakuje też sklepów i porównywarek cen, które mają dziś do zaoferowania znacznie bardziej atrakcyjną ofertę.

hipermarket półki sklepowe

Odpowiedź na pytanie o to, gdzie najlepiej jest robić zakupy, nie należy przy tym wcale do prostych. Nietrudno się domyślić, że kluczowe znaczenie ma to, co chcemy znaleźć na naszej liście zakupowej. Jeśli wiemy, czego szukamy, łatwiej będzie nam wybrać się na poszukiwanie. Jeszcze przed stworzeniem takiej listy warto podzielić same sklepy, mamy bowiem do czynienia zarówno ze sklepami wielkopowierzchniowymi, jak i z dyskontami i delikatesami. To właśnie znakiem rozpoznawczym sklepów wielkopowierzchniowych wydaje się to, że dziś można w nich kupować najtaniej. Niestety, wcale nie oznacza to, że właśnie w nich natrafimy na rozwiązania najwyższej jakości. Jeśli jednak zależy nam przede wszystkim na cenie, właśnie tam nasze zakupy dadzą nam najwięcej zadowolenia.

Trudno jednoznacznie wskazać ten sklep wielkopowierzchniowy, który odznacza się najbardziej przystępnymi cenami, nie ulega jednak wątpliwości, że w chwili obecnej o uznanie klientów zabiega przede wszystkim Auchan, który wyprzedza inne podmioty tego typu. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku dyskontów. Te od lat kojarzą się nam z bardzo niskimi cenami, choć i tu dochodzi do istotnych zmian. Dziś prym wiedzie już nie Biedronka, ale Netto, a drygą pozycję okupuje Lidl. Niskie ceny może nam też zaproponować sieć Polo Market, Lewiatan oraz Aldi. Co ciekawe, Biedronka zajmuje dopiero kolejne miejsce, co pokazuje, jak bardzo potrafimy być przywiązani do marek i jak trudno jest nam zmieniać opinię na ich temat nawet, jeśli znajduje to uzasadnienie. Ostatnie miejsce zajmuje w tym rankingu Społem, choć jego znakiem rozpoznawczym jest to, że w sklepie tym stawia się na produkty wyższej jakości, często pochodzące od renomowanych producentów. Wniosek wydaje się zatem prosty.

Jeśli chcemy kupować tanio, musimy wiedzieć, gdzie się udać do sklepu i na jakie produkty zwracać szczególną uwagę. Nie popłaca też nadmierne zaufanie do reklam. Nie ma przecież takiej sieci, która nie starałaby się przekonać nas o tym, że właśnie ona jest nam w stanie zaproponować produkty charakteryzujące się najbardziej przystępnymi cenami. Doświadczenie podpowiada jednak, że w zdecydowanej większości przypadków nie jest to prawda.