Strona główna > Lampy dekoracyjne > Reflektor w salonie - element, z którym zmienić można wszystko

reflektor w salonieSalon jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem w naszych domach i mieszkaniach. Jednocześnie jest to pomieszczenie pełniące bardzo wiele funkcji, w polskich warunkach salon jest jednocześnie miejscem spotkań towarzyskich, pełni funkcję pokoju telewizyjnego, często także funkcję pokoju gościnnego dla gości. Większość osób najwięcej czasu poświęca właśnie na urządzenie salonu.

Pieczołowicie wybieramy do niego meble, dywany, zasłony i firany. Wiele czasu zajmuje nam także wybór drobiazgów, które mają nadać szczególny charakter naszemu salonowi, pieczołowicie wybieramy wazony, wieszamy na ścianach obrazy lub rodzinne fotografie. Często zapominamy jednak o najważniejszym szczególe: o dobraniu odpowiedniego rodzaju oświetlenia do naszego salonu.

reflektor do salonuDobrze dobrane oświetlenie jest tak samo ważne, a czasem nawet ważniejsze, od pozostałych elementów wyposażenia salonu. To właśnie oświetlenie odpowiada na klimat panujący w salonie. W salonie sprawdzą się lampy proste w formie, ale też bogate kryształowe żyrandole, w salonie możemy znaleźć miejsce dla lampy wiszącej i stojącej. Jeśli jednak zależy nam na osiągnięciu zaskakującego efektu wybierzmy lampę w kształcie reflektora.

Reflektor, jak zresztą i inne rodzaje lamp, dobierzmy do stylu, jaki dominuje w naszym salonie. W salonie, który znajduje się w lofcie będzie wymagał użycia innego reflektora niż salon urządzony w stylu klasycznym. Lofty to przecież mieszkania urządzone w zaadaptowanych pomieszczeniach starych nieczynnych już fabryk. W takim wnętrzu dominuje beton i surowa cegła, pomieszczenia są wysokie, a rozmiar okien odbiega od standardowych. W takim wnętrzu idealnie więc sprawdzi się duża lampa z metalowym kloszem przypominająca lampy uliczne lub przemysłowe. Lampa powinna mieć bardzo długi łańcuch, gdyż lofty są bardzo wysokie. Do lampy wiszącej warto dobrać dopasowane stylem lampy stojące. Całość będzie miała spójny charakter.