Strona główna > Lampy dekoracyjne > Żarówki ozdobne (dekoracyjne), czyli światło ze stylem

żarówki dekoracyjneWśród obecnie sprzedawanych źródeł światła największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście kompaktowe żarówki LED. Tradycyjnie źródła odchodzą nieco w niepamięć przede wszystkim dlatego, że korzystają z dużej ilości prądu a dodatkowo mocno się nagrzewają. Okazuje się, że taki rodzaj oświetlenia ma swoje zastosowanie w ramach wyposażenia wnętrz.

Popularne stają się także nowoczesne żarówki dekoracyjne, które jednocześnie dają nam odpowiednia ilość światła i wpływają na upiększenie wnętrz. Na czym polega budowa takiej żarówki? Podobnie jak w przypadku tradycyjnego źródła światła również tutaj mamy szklaną bańkę, która wypełniona jest gazami. W odróżnieniu od tradycyjnej żarówki tutaj włókno wolframowe poprowadzone jest w taki sposób, że wygląda jak dekoracja. Często jest nawet kilka razy dłuższe niż w tradycyjnych żarówkach.

żarówki ozdobne dekoracyjneObecnie te o ozdobnym charakterze są nam oferowane w różnorakich konfiguracjach i między sobą się bardzo różnią. Nie chodzi tutaj jedynie o wspomniany kształt włókna ale także o kształt bańki. Taki wygląd żarówek sprawia, że nie potrzebujemy żadnych dodatkowych elementów i opraw. Same w sobie takie żarówki wyglądają naprawdę doskonale. Producenci starają się wprowadzać do swojej oferty również różnego rodzaju żarówki ozdobne o charakterze świetlówek. Stają się one coraz bardziej popularne. Ale ich kształty nie są jakoś szczególnie atrakcyjne.

Na upiększenie swoich żarówek stawiają także producenci oświetlenia LED, którzy szukają nowych rozwiązań, które mogą sprawić, że ich żarówki staną się wyjątkowe.Gdy chodzi o ledowe żarówki to estetyczne możliwości pojawiają się między innymi dlatego, że klosze są wykonane z plastiku i tak naprawdę można je dowolnie formować. Jest to praktyczne rozwiązanie, które je udoskonala.

Gdy chodzi o ceny żarówek dekoracyjnych to są one zróżnicowane i niekiedy mogą sięgnąć nawet 100 złotych przy jakichś specjalnych żarówkach, które przyjmują estetycznie wyjątkową formę. Najtańsze znajdziemy natomiast za około 20 zł.